kobi.sk

Doprava zadarmo pri nákupe nad 50 €

Champion 50 WG

Champion 50 WG je kontaktný meďnatý fungicídny a bakteriocídny postrek určený na ochranu paradajok, uhoriek, viniča, marhúľ, broskýň a zemiakov proti hubovým a bakteriálnym ochoreniam

od 1,44 

Quantity
Champion 50 WG je kontaktný meďnatý fungicídny a bakteriocídny postrek určený na ochranu paradajok, uhoriek, viniča, marhúľ, broskýň a zemiakov proti hubovým a bakteriálnym ochoreniam.

ÚČINNÁ LÁTKA:
Hydroxid meďnatý Cu(OH)2: 770g/kg (500 g/kg kovovej medi)

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU: kontaktný fungicíd a bakteriocíd

CHAMPION 50 WG je fungicídny a bakteriodídny prípravok na báze hydroxidu meďnatého, vo forme vodou dispergovateľných granúl, s kontaktným a preventívnym účinkom. Meď obsiahnutá v účinnej látke inhibuje rozvoj a rast chorôb zapríčinených hubovými a bakteriálnymi patogénmi narúšaním ich enzýmového systému. Meď je účinnejšia viac na spóry ako samotné mycélium, preto musí byť aplikovaná ešte pred očakávaným výskytom infekcie. Prípravok po aplikácii vytvára na rastline dobre viditeľný, jemný, rovnomerne rozložený film, ťažko zmývateľný dažďom, čím chráni rastlinu aj za nepriaznivého počasia.

POKYNY PRE APLIKÁCIU
Maximálny počet aplikácií Champion 50 WG počas vegetačného obdobia: 4 x

Uhorky (pleseň uhorková)
Prvý postrek aplikujte podľa signalizácie alebo preventívne, ak sú teplotné a vlhkostné podmienky priaznivé pre šírenie tejto choroby, najneskôr však hneď pri objavení sa prvých príznakov plesne uhorkovej. Potom ošetrujte v 7- 10 dňových intervaloch podľa infekčného tlaku. Aby jednotlivé ošetrenia boli čo najviac účinné, je nevyhnutné vykonať postrek tak, aby bola ošetrená aj spodná strana listov. Dávka vody je 10 l/ m2.

Rajčiaky (pleseň zemiaková, septorióza rajčiakov, baktériová bodkovitosť) 
Ošetrujte podľa signalizácie alebo preventívne.  Prípravok aplikujte  v 5- 10 dňových intervaloch v závislosti od infekčného tlaku choroby. Odporúčaná dávka vody je v rozmedzí 10 l/m2.

Vinič (peronospóra viniča)
Ošetrujte preventívne alebo podľa signalizácie. Prípravok aplikujte  v 7- 10 dňových intervaloch v závislosti od infekčného tlaku choroby. Postrek vykonajte rovnomerne tak, aby boli ošetrené aj spodné strany listov. Prípravok je vhodný aj na posledné ošetrenia viniča proti peronospóre. Dávka vody je 10 l/m2.

Zemiaky (pleseň zemiaková)
Aplikujte preventívne alebo podľa signalizácie. Ošetrujte v 7- 10 dňových intervaloch, v závislosti od infekčného tlaku choroby. Postrekujte rovnomerne tak, aby boli ošetrené aj spodné strany listov. Dávka vody je 10 l/m2

Marhule (neskoré jarné mrazy)
Ošetrujte 24-48 hodín pred predpokladaným príchodom mrazu vo fáze nalievania kvetných pupeňov až do začiatku kvitnutia.

Broskyne (kučeravosť listov)
Prípravok aplikujte na jar v čase od začiatku nalievania pukov (BBCH 01) až do konca nalievania pukov (BBCH 51) v dávke vody 10 l/m2. Použite dostatočné množstvo postrekovej kvapaliny, aby boli stromy dokonale ošetrené. V prípade pretrvávania priaznivých podmienok na šírenie infekcie (chladné a vlhšie počasie pred kvitnutím) postrek opakujte o 7 až 10 dní. Neaplikujte, ak sa už objavuje zelená listová plocha, hrozí riziko fytotoxicity!

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY CHAMPION 50 WG
Odvážené množstvo prípravku rozmiešajte v pomocnej nádobe v menšom množstve vody na riedku homogénnu kašu, vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem.

Plodina Škodlivý činiteľ Dávka do 10L vody / na 100m2 Ochranná doba v dňoch Poznámky
Uhorky – nakladačky Pleseň uhorková 20 g 3
Uhorky – šalátové Pleseň uhorková 20 g 7
Rajčiak (pleseň zemiaková, septorióza
rajčiakov, baktériová bodkovitosť
20 g 7
Vinič Peronospóra viniča (pleseň viničová) 20 g 7(35*) * vinič na víno
Zemiaky pleseň zemiaková (fytoftóra) 20 g 14
Marhule Neskoré jarné mrazy 20 g 21
Broskyne Kučeravosť listov broskýň 20 g 14

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIE
Podľa organizácie FRAC patrí hydroxid meďnatý medzi fungicídy s viacpolohovou kontaktnou účinnosťou, akým je aj Champion 50 WG, ktoré všeobecne nevyvolávajú rezistenciu a riziko vzniku rezistencie je nízke. Napriek tomu, na zníženie rizika rozvoja rezistencie striedajte prípravky s inou účinnou látkou a rozličným mechanizmom účinku.

Hmotnosť -
hmotnosť

20g, 5x20g, 10x20g

Výrobca

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Champion 50 WG”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore