kobi.sk

Doprava zadarmo pri nákupe nad 50 €

Dynali 6,5 ml – 250 ml

Dynali je moderný fungicíd proti chorobám viniča akými sú múčnatka, červená spála a čierna hniloba. Jeho prendnosťou sú unikátne vlastnosti.

Dostupné balenia 6,5 ml a 250 ml

od 1,99 

Quantity
Dynali je moderný fungicíd proti chorobám viniča akými sú múčnatka, červená spála a čierna hniloba. Jeho prednosťou sú unikátne vlastnosti.

Dynali® predstavuje moderný postrek aj vďaka unikátnej formulácii, ktorá bola prvýkrát použitá práve v tomto prípravku. Spoločnosť Syngenta ako prvá priniesla tento typ formulácie aj na Slovensko. Tato nová formulácia neobsahuje žiadne organické rozpúšťadlá ako to poznáme z iných prípravkov. Formulačná prísada, resp. nosič účinnej látky je na prírodnej báze a bol vyrobený fermentáciou cukru. Aj preto ma prípravok Dynali pomerne priaznivý ekotoxikologicky a  reziduálny  profil  s  vynikajúcou  biodegradáciou.

Vlasnosti Dynali:

  • Nový systém v ochrane viniča
  • Dve účinné látky s preventívnym aj kuratívnym účinkom
  • Úplne nová formulácia s unikátnymi vlastnosťami
  • Registrácia proti múčnatke viniča, červenej spále a čiernej hnilobe viniča

Spôsob účinku: systémový

Účinná látka difenoconazole zo skupiny triazolov zastavuje vývoj húb inhibíciou biosyntézy ergosterolu v bunkových membránach – pôsobí ako demetylačný inhibítor (DMI). Difenoconazole je systémová fungicídna účinná látka s preventívnym a kuratívnym účinkom. Je absorbovaná listami a v rastline sa šíri akropetálne a translaminárne.
Účinná látka cyflufenamid je fungicídna účinná látka zo skupiny fenylacetamidov s preventívnym a kuratívnym účinkom. Zabraňuje vytváraniu a rozvoju haustórií, mycélia a spór škodlivých organizmov. Pre túto účinnú látku je charakteristický dobrý translaminárny pohyb a uvoľňovanie vo forme pár.

K zabráneniu vzniku rezistencie neaplikujte tento prípravok viac ako 2x za vegetačnú sezónu.

Interval medzi aplikáciami, minimálne 10 dní.

Prípravok aplikujte od rastovej fázy celkom vyvinutej metliny, oddelených kvetov (BBCH 13) až do rastovej fázy začiatku dotýkania sa bobúľ – uzatvárania strapcov (BBCH 77). Dodržujte 21 dňovú ochrannú dobu medzi poslednou aplikáciou a zberom!

Plodina Škodlivý činiteľ Dávka do 10 L vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch
vinič Múčnatka viniča 6,5 ml 21 dní
vinič Červená spála viniča 6,5 ml 21 dní
vinič Čierna hniloba viniča 6,5 ml 21 dní

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Hmotnosť 0,25 kg
Výrobca

Vyberte variant

6,5 ml, 250 ml

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dynali 6,5 ml – 250 ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore